U ponedjeljak, 21. sijeènja 2012. u Društvu hrvatskih književnika u Zagrebu, predstavljena je knjiga Mladena Pavkoviæa: „Svakim nas je danom sve manje“ - ili, kako su se i zašto ubijali hrvatski branitelji, u organizaciji Zajednice udruga hrvatskih branitelja lijeèenih od PTSD RH i Udruge branitelja, invalida i udovica Domovinskog rata Podravka (UBIUDR). Knjigu se predstavili dr. sc. Ljubomir Radovanèeviæ, dr. Zvonimir Šeparoviæ, Tihomir Trešèec i autor Mladen Pavkoviæ. U knjizi su objavljene novinske vijesti o samoubojstvima hrvatskih branitelja, o povijesti suicida, rizicima i tipovima suicida. Dr. Ljubomir Radovanèeviæ neuropsihijatar i psihoterapeut, èlan Predsjedništva Hrvatskog žrtvoslovnog društva u predgovoru knjizi je napisao vrijedan prilog pod naslovom „Samoubojstva branitelja u viktimološkom kontekstu“, a u pogovoru knjizi prikazao je problem na temelju svoje bogate prakse u Centru za krizna stanja KBC-a Zagreb.
Prof. Zvonimir Šeparoviæ ukazao je na drastiène primjere samoubojstva branitelja, koji su reagirali ili na svoje teško imovno stanje, teškoæe u obitelji, ali i kao reakcija na nepravedne osude vukovarskoj trojki Šljivanèanina i dr., kao i na nepravedne osude naših generala u Haagu. Prikazao je žrtvoslovni aspekt samoubojstva na primjeru Jana Palacha u Pragu i naših branitelja Milu Blaževiæa Èadu i Željka Filipoviæa, koji su 1991. u Strugi Banskoj u Pounju, opasani eksplozivom skoèili ne oklopno vozilo sa èetnicima i tim junaèkim èinom, žrtvujuæi svoje živote, spasili skupinu civila koje su èetnici tjerali ispred sebe kao živi štit. Šeparoviæ je istakao veliku vrijednost radova Mladena Pavkoviæa, koji je objavio na desetke knjiga, filmova i scenarija o Franji Tuðmanu, Anti Gotovini, Bruni Bušiæu, majci Kati Šoljiæ i mnogim drugim junacima naše nedavne povijesti.
Autor Mladen Pavkoviæ je naglasio da se svake godine ubije 100 do 120 branitelja, da je samoubojstva moguæe sprijeèiti i da njegova udruga UBIUDR traži odgovornost za veliki broj samoubojstava.
Meðu nazoènima bio je dr. Marko Veselica, žrtva komunizma, Mario Filipi, novinar i stopostotni invalid Domovinskog rata, pjesnici Josip Palada i Mile Pešorda, publicist Damir Borovèak, slikar Miljenko Romiæ, dr. Mate Pavkoviæ i drugi.
Jadranka Luèiæ administrator portala HŽD-a Fotografije: Oskar Šaruniæ i Jadranka Luèiæ

Mladen Pavkoviæ, novinar i publicist, prof. Zvonimir Šeparoviæ, prim. dr. sc. Ljubomir Radovanèeviæ

Mario Filipi, novinar, HRVI, i Josip Palada, hrvatski književnik. Josip Palada jedan je od utemeljitelja 1964. godine JUTRA POEZIJE zajedno s Gustavom Krklecom, Vjekoslavom Mayerom, Vesnom Parun i našim drugim priznatim i poznatim književnicima.
 Oskar Šaruniæ - fotograf, èlan Hrvatskog žrtvoslovnog društva
 prof. Zvonimir Šeparoviæ, prof. Hrvoje Kaèiæ, Marko Veselica, Mario Filipi, Jadranka Luèiæ

Miljenko Romiæ, akademski slikar - èlan predsjedništva Hrvatskog žrtvoslovnog društva i prof. Zvonimir Šeparoviæ

Mile Pešorda i prim. dr. Ljubomir Radovanèeviæ, èlan predsjedništva Hrvatskog žrtvoslovnog društva |