www.garaza.biz
Viktimologija Advertisement
Naslovnica > Recenzije i najave knjiga > PREDSTAVLJENA KNJIGA LIBER AMICORUM ZVONIMIR EPAROVI Od kaznenog prava do viktimologije
Nedjelja, 20 Rujan 2020
 
 
PREDSTAVLJENA KNJIGA LIBER AMICORUM ZVONIMIR EPAROVI Od kaznenog prava do viktimologije
Subota, 28 Studeni 2009
 U etvrtak 26.11.2009. godine na Pravnom fakultetu Sveuilišta u Zagrebu predstavljena je knjiga LIBER AMICORUM ZVONIMIRA ŠEPAROVI Od kaznenog prava do viktimologije“. Rektor Sveuilišta Aleksa Bjeliš i dekan Pravnog fakulteta prof. eljko Potonjak obratili su se nazonima s par rijei o radu profesora Šeparovia na Sveuilištu i Pravnom fakultetu u Zagrebu. Promociji su nazoili rodbina, prijatelji i brojni bivši studenti profesora Šeparovia, danas istaknuti suci Vrhovnog suda, Ustavnog suda, ugledni odvjetnici, nastavnici i asistenti Sveuilišta. Prof. Davor Krapac i prof. Ksenija Turkovi, u svojim izlaganjima ukazali su na znanstveni i politiki rad i zasluge prof. Šeparovia. U izlaganju prof. Ante Vukasovia pod naslovom Hrvatski rtvoslov i organizator rtvoslovlja u Hrvatskoj i svijetu podsjetio je na rijei prof. Šeparovia sa Prvog hrvatskog rtvoslovnog kongresa odranog 1998. godine u Zagrebu: "rtve su temelj Republike Hrvatske. Hrvatski rtvoslov tek smo poeli pisati. Veliki je posao pred nama." Poelio je predsjedniku HD-a "da i dalje uspješno vodi naše Društvo i predvodi hrvatske rtvoslovce sve dok ne istraimo hrvatske rtve, dok ne napišemo hrvatski rtvoslov, objavimo istinu o rtvama i poiniteljima zloina i time iskaemo svoju zahvalnost, poast i poštovanje prema hrvatskim muenicima.
Sveanost je uveliao profesor emeritus maestro Tonko Nini, svirkom jedne sonate Johanna Sebastiana Bacha na novoj violini koju je izradio naš graditelj violina prof. Ivan Zanjko, 
profesora fizike, kemije i biologije, a
nedavno je dobio veliko priznanje na meunarodnom natjecanju glazbara u Cremoni. 

Rektor magnificus dr. Aleksa Bjeliš, koji je po prvi puta dao novoureene prostorije Aule Sveuilišta za jednu ovakvu sveanost, naglasio je ulogu prof. Zvonimira Šeparovia kao nekadašnjeg rektora Sveuilišta u zagrebu, a koji je ovdje zapoeo prije dvadeset godine velike znaajne reforme Sveuilišta i iznio ideje koje su i danas aktualne. Dekan Pravnog fakulteta prof. Potonjak naglasio je veliku ulogu prof. Šeparovia kao profesora ovog fakulteta kao prodekana, a potom i dekana Fakulteta koji je odgojio brojne generacije pravnika, a kao ministar vanjskih poslova znaajno doprinio stvaranju nove Hrvatske ostvarenjem našeg prava na samostalnu i suverenu dravu, a kao ministar pravosua Vlade RH poznat je po Bijeloj knjizi o suradnji s Haškim sudom i po tubi protiv Jugoslavije (Srbije i Crne Gore) za poinjene zloine agresije prema Republici Hrvatskoj koju je u ime Vlade RH podnio Meunarodnom sudu pravde u Haagu. Rektor Zagrebakog sveuilišta prof. dr. sc. Aleksa Bjeliš

Prof. dr. sc. eljko Potonjak, dekan Pravnog fakulteta Sveuilišta u Zagrebu

Profesor emeritus maestro Tonko Nini, prof. dr. sc. Davor Krapac, prof. dr. sc. Ksenija Turkovi i prof. dr. sc. Zvonimir Šeparovi

Sudac Ustavnog suda prof. dr. sc. Davor KrapacAkademik Josip Peari

Predstavljanje knjige vodila je prof. dr. sc. Ksenija Turkovi, prorektorica Sveuilišta, najbolja studentica i najuspješnija profesorica prof. Šeparovia.

Prof. Šeparovi i Aleksandar Maršavelski
Prof. dr. sc. Ante Vukasovi

 

Hrvatski Vitez Marko Veselica

Sestra prof. Šeparovi Zorka Buneta, supruga Branka,  dekan Pravnog fakulteta prof. dr. sc. eljko Potonjak

Profesor emeritus maestro Tonko Nini, Sunana Roksandi Vidlika, prof. dr. sc. Davor Krapac, mr. sc. Vanja Ivan Savi, prof. dr. sc. Helena Jasna Mencer, prof.dr. sc. Zvonimir Šeparovi i prof. dr. sc. Ksenija Turkovi

Prof. dr. sc. Zvonimir Šeparovi sa sinom Borutom osnivaem kazališne skupine Montastroj, umjetnikim voditeljem, redateljem i koreografom.

Prof. Šeparovi s Ivanom Debeljakom, mag. iur., svojim studentom i rizniarom Hrvatskog rtvoslovnog društva.Predstavljena knjiga LIBER AMICORUM ZVONIMIRA ŠEPAROVI Od kaznenog prava do viktimologije“

Prof. Šeparovi u društvu s prim. dr. sc. Ljubomirom Radovaneviem i Sunanom Roksandi VidlikaGa Zorka Buneta, sestra prof. Šeparovi

  

 

 Prof.dr. sc. Zvonimir Šeparovi, publicist Josip Jozo Suton, tajnica Hrvatskog rtvoslovnog društva Jadranka Lui i lan Hrvatskog rtvoslovnog društva eljko eli.Zgrada Sveuilišta u Zagrebu i Pravnog fakulteta
 
« Prethodna   Sljedea »
 
Top! Top!